Haberler

Zambiya, tek bir video oyunu ve loto düzenleyici geliştirmeye yaklaşıyor

Zambiya Federal Hükümeti, Kuzey-Batı Eyaleti Daimi Sekreteri Willies Mangimela, mevcut “parçalanmış” mevzuattaki sorununu açıklarken, ülkenin video oyunları ve piyango oyunları pazarı.

Solwezi’deki bir kamu istişare konferansının ana açılışında konuşan Mangimela, mevcut politikaları uyumlu hale getirmek ve bir düzenleyici geliştirmek için bakanlıklar arası bir teknik komitenin aslında bir alıntıyla geliştirildiğini açıkladı. .

Komite, yeni yasa ile politika ve yürütme yapısını fiilen hazırlamıştır. ülkedeki hem fiziksel hem de çevrimiçi video oyunlarını ve piyango oyunlarını yönetmeye hazır. Mevcut yapı sözde hızlı büyüyor, ancak aynı şekilde suistimal ediliyor.

Konsey’den oluşan paydaşlar Elders eyalet sekreteri Kenneth Kapata ve Zambiya Polis Teşkilatı Bölüm Hukuk Görevlisi Allan Mbahwe, aslında kendileri için mevcut mevzuat bilgilerini görmek istediler. faydalı materyal göndermek için.

” Bildiğiniz gibi federal hükümet aslında aklında tuttu Ülkedeki video oyunu ve piyango oyunları sektörü için mevcut mevzuatın parçalanmış olması, federal hükümetin gelir kaybına yol açması sorunu,” dedi Mangimela.

” Umuyorum ki bu prosedür, Finans Bakanlığı’nın Zambiya’da video oyunları ve lotolar için bir düzenleyici dengelemesine ve geliştirmesine izin verecek duyarlı bir mevzuatla sonuçlanacaktır.”

Londra Uluslararası Video Oyun Ödülleri , kısa listenin tamamının kontrol edilmek üzere sunulduğunu açıklamaktan mutluluk duyar. Dünya Çapında Video Oyun Ödülleri, video oyun pazarında en çok tanınan, güvenilir ve öne çıkan Ödüllerdir, …

Yazan Sehaj Dhillon Daha önce Nisan ayında, Lottery.com ve Countable, sosyal adalet ve eğitim gibi sosyal etki sorunlarıyla ilişkili kuruluşlar için sosyal hayırseverlik çabalarını ve parasal başarıyı artırmak için işbirliği yaptı. Piyango.com …

.